1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Gru 14

13 grudnia, już po raz trzeci w tym roku szkolnym, odbyło się  „Spotkanie z biologią w Kasprowiczu”. W murach naszej szkoły gościliśmy dr Takao Ishikawę z Zakładu Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem „O życiowych wyborach i biologii molekularnej – od genów nie ma ucieczki!”.

Czytaj więcej »

Gru 14

Od sześćdziesięciu lat nasze liceum nosi imię Jana Kasprowicza, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. W dniu urodzin Patrona 12 grudnia obchodzimy Święto Szkoły. Tego dnia uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i stają się członkami Kasprowiczowskiej społeczności.

Czytaj więcej »

Gru 14

Jak co roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie wzięli udział w dwóch konkursach ortograficznych o zasięgu powiatowym: 12 grudnia w VII Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty Kutnowskiego” oraz 11 grudnia w XVII Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego.

Czytaj więcej »

Gru 14

11 grudnia maturzyści z klasy społeczno – prawnej i humanistycznej odwiedzili zaprzyjaźnione Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Czytaj więcej »

Gru 13

12 grudnia – Dzień Patrona to doskonała okazja, by wędrować śladami absolwentów naszej szkoły. W tym dniu klasa II B (społeczno – prawna ) uczestniczyła w spotkaniu z Panem Zbigniewem Leitgeberem (absolwent z 1979r.) – prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Czytaj więcej »

Gru 13

Z  7 na 8 grudnia odbyła się kolejna już noc w Kasprowiczu, w której uczestniczyła klasa I d wraz z trzema opiekunami:  prof. Anną Adamowską, Urszulą Matusiak i Sławomirem Tomassym.

Czytaj więcej »

Gru 13

Wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” organizowanym w Krakowie  przez Fundację Underground wraz z takimi partnerami jak: Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tegoroczna, V edycja konkursu, odbyła się pod hasłem będącym cytatem jednej z piosenek Jacka Kaczmarskiego „I ja się jakoś niepodległy czuję”, w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.

Czytaj więcej »

Gru 11

We wtorek 4 grudnia 2018 roku uczniowie klas IA i IIA pod opieką profesorów Edyty Rybczyńskiej, Sławomira Klarzaka i Marcina Michalskiego, uczestniczyli w wycieczce do Cukrowni Dobrzelin. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego.

Czytaj więcej »

Gru 08

Dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli udało się zebrać w ramach Ogólnopolskiej Akcji: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” prawie 192 kg darów, w tym m. in.: 87 kg żywności długoterminowej, 86 kg odzieży, około 5 kg obuwia ponad 14 kg zabawek.

Czytaj więcej »

Gru 07

5 grudnia 2018 roku reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w turnieju tenisa stołowego o mistrzostwo powiatu. Drużyna wystąpiła w składzie: Magda Olkiewicz, Klaudia Kostecka i Sylwia Kogucińska. Rywalizacja opierała się na grze solo i w parze. Dziewczyny walczyły dzielnie do samego końca i w ogólnej klasyfikacji zajęły IV miejsce.

Zobacz album

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.