Kwi 20

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów i rodziców na Drzwi Otwarte szkoły w dniu 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00.

Drogi Gimnazjalisto, przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Przyjdź, poczuj atmosferę szkoły, poznaj nauczycieli, porozmawiaj z kolegami z Kasprowicza i przekonaj się, dlaczego zdaniem wielu mieszkańców powiatu jesteśmy najfajniejszą szkołą ponadgimnazjalną. Spotkajmy się – czekamy na Ciebie!

Kwi 19

W dniu 14.04.2018r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu fizyczno-astronomicznego FAST organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Zakwalifikowało się do niego 14 osób, a wśród nich uczeń naszej szkoły Adam Boroń. Mimo dużej konkurencji, Adamowi udało się wywalczyć 3 miejsce i tytuł laureata.

Kwi 18

Długo wyczekiwane, coroczne święto Kasprowicza – Kaspry i Kasperki – nadeszło wreszcie 17 kwietnia 2018 roku. Tematem przewodnim tej edycji był „Superstars Festival” lata 80’ i 90’. Do naszej szkoły zawitały najsłynniejsze polskie i zagraniczne osobistości muzyki oraz filmu tamtych czasów.

Kwi 13

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w Kasprowiczu odbyła się IX edycja Konkursu Przyrodniczego dla gimnazjalistów pod patronatem Starosty Kutnowskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Kwi 09

Miło nam jest poinformować, że Adam Boroń, uczeń klasy III o profilu matematyczno-fizyczno-geograficznym został zakwalifikowany do finału Konkursu „FAST”

Mar 28

Jeżeli podjąłeś decyzję pójścia za Jezusem- to zrób coś z tym… Zrób coś razem z Nim po tych rekolekcjach, wymagaj od siebie, chociaż by inni od Ciebie nie wymagali – mówił w trzecim dniu rekolekcji Krzysztof – świecki ewangelizator ze Skierniewic.

Wskazał na konieczność modlitwy, czytania Słowa Bożego, uczestnictwa w Eucharystii i bycia we wspólnocie, aby wzrastać duchowo.

Spotkanie w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych było dziękczynieniem za to wszystko, czego Pan Bóg dokonał w naszych sercach. Uroczystą Mszą Świętą zakończyliśmy trzydniowe przygotowania do Świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Mar 27

Drugi dzień rekolekcyjnych spotkań w Kasprowiczu był dla uczestników szansą na osobiste doświadczenie Miłości przebaczającej.

Oddaliśmy Jezusowi nasze życie, grzechy i zranienia, w sposób symboliczny przybijając to wszystko do drzewa krzyża.

Kluczowym momentem spotkania było osobiste wyznanie wiary w Jezusa, jako Jedynego Pana i Zbawiciela.

Pantomimę „Ręce” o wielkiej miłości Boga dla nas, przygotowali uczniowie z klasy II b pod opieką ks. Kazimierza Radzika SAC.

Mar 27

21 marca br., w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, prof. Jan Żaryn  wygłosił wykład „Stulecie Niepodległości”, skierowany do kutnowskiej młodzieży, wśród której znaleźli się także uczniowie klasy IIb i IId naszego liceum.

Mar 27

Strzelecka drużyna Kasprowicza w składzie: Wiktoria Kapica (Ia), Michał Żak (IIb) oraz Marcelina Mikołajczyk (IIIa) zwyciężyła w rozegranych w dniu 19 marca zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kutnie z okazji obchodów imienin marszałka Józefa Piłsudskiego. Indywidualnie najlepszym okazał się również uczeń naszego liceum – Michał Żak. Gratulujemy!

Tekst i foto: Artur Ciurlej

 

Mar 27

16 marca br. Daria Werwińska z klasy Ib i Eryk Owsiany z klasy IId – miłośnicy historii średniowiecza – wzięli udział w międzyszkolnych eliminacjach XII Olimpiady Mediewistycznej. Olimpiada ta organizowana jest przez Uniwersytet Gdański oraz Liceum Ogólnokształcące w Czersku, a my mamy zaszczyt, już od kilku lat, być jej współorganizatorem. Warto dodać, iż w tegorocznej edycji naszą szkołę odwiedzili również mediewiści z Żychlina i Łodzi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Teskt i foto: A. Ciurlej

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.