1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Maj 22


W dniach 7-8 czerwca br. będziemy obchodzić jubileusz 65-lecia naszego Liceum. Szczegóły dotyczące wernisażu oraz koncertu znajdują się na plakacie.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie zaprasza również na jubileuszowy bankiet, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.00 w lokalu „Cukrovnia”. Koszt uczestnictwa w bankiecie – 130 zł. Termin wpłat upływa w dniu 27 maja. Wpłat można dokonywać przelewem na konto: 82 2030 0045 1110 0000 0299 9130 lub w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

Maj 18

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Drzwi Otwartych w Kasprowiczu

Zobacz album

Maj 18

10 maja 2019 r. na orliku przy Alejach ZHP odbył się finał Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział drużyny z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego oraz II LO im. Jana Kasprowicza.

Czytaj więcej »

Maj 10

Ósme miejsce w kraju w finale ogólnopolskiego Konkursu „Wybieram wybory” dla Piotra Mulińskiego ucznia klasy społeczno-prawnej.

Czytaj więcej »

Maj 02

W piątek, 26 kwietnia powiększyło się grono absolwentów naszego Liceum. Tego dnia odbyło się bowiem  uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Było to wydarzenie pełne wzruszeń i podniosłych momentów. Nie zabrakło również budzących wiele pozytywnych emocji wystąpień.

Czytaj więcej »

Kwi 30

Bartłomiej Zimny, uczeń klasy II społeczno – prawnej, uczestniczył  w finale szóstej edycji  konkursu o  zasięgu wojewódzkim „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę”. Konkurs został zorganizowany przez parlamentarzystów, m.in. posła na Sejm RP Piotra Polaka.  Finał, w którym uczestniczyło 37 uczniów,  odbył się 15 kwietnia 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi. Finaliści zostali wyłonieni we wcześniejszych etapach , które zostały przeprowadzone w blisko 150 szkołach w regionie łódzkim. Bartkowi gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji historycznych!

Kwi 29

24 kwietnia młodzież naszego liceum wraz z opiekunami wzięła udział w zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Kutnie wyjątkowej wycieczce do „Florencji nad Łabą”, czyli pięknego Drezna. Wycieczka stanowiła ciekawą formę nagrody za sukcesy i wysokie miejsca zajmowane przez naszych uczniów w konkursach o tematyce lokalnej, organizowanych przez Muzeum Regionalne.

Czytaj więcej »

Kwi 29

Piotr Muliński, uczeń klasy I społeczno – prawnej, został finalistą XII Olimpiady Mediewistycznej. Eliminacje centralne olimpiady, które odbyły w dniu 25 kwietnia w LO w Czersku, polegały na rozwiązywaniu zadań z historii sztuki i geografii historycznej średniowiecza.

Czytaj więcej »

Kwi 29

13 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego rozegrano w Międzypowiatowe Eliminacje Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”.

Czytaj więcej »

Kwi 26

W związku z zawieszeniem akcji strajkowej od dnia 27 kwietnia 2019r. informuję, że od poniedziałku, 29 kwietnia 2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie zostają przywrócone zajęcia dydaktyczne według nowego planu dostępnego na stronie szkoły www.kasprowicz.edu.pl  i w dzienniku elektronicznym.

Proszę również o zapoznanie się z zaplanowanymi zastępstwami.

Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Uczniom i ich Rodzicom za wszelkie przejawy wsparcia i wyrozumiałość dla grona pedagogicznego w trakcie trwania akcji strajkowej.

Z poważaniem

Artur Ciurlej

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.