Kwi 26

Miło nam poinformować, że Joanna Kowalska, uczennica klasy II D, została finalistką XI Olimpiady Mediewistycznej. Rozgrywki pomiędzy najlepszymi znawcami średniowiecza w Polsce rozegrały się 20 i 21 kwietnia w LO w Czersku. Najpierw podczas II etapu zmagań Asia rozwiązywała zadania z historii sztuki i geografii historycznej średniowiecza. Wysoki poziom odpowiedzi zaowocował kwalifikacją do III etapu i grona finalistów olimpiady. III etap zawodów polegał na dokonaniu interpretacji tekstów źródłowych. Tę trudną rywalizację uczennica zakończyła ostatecznie na 16. miejscu w Polsce. Asia dołączyła w ten sposób do licznego grona finalistów tej olimpiady wśród absolwentów naszej szkoły. Organizatorami Olimpiady są Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego i LO im. Wincentego Pola w Czersku.
Serdecznie gratulujemy. Renata Saramonowicz