Kwi 26

Po raz kolejny z inicjatywy TPZK obchodzony był w naszym mieście Dzień pamięci o kutnowskich Żydach. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Kutno i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Jednym z punktów obchodów było spotkanie przy tablicy pamiątkowej przed murami dawnego Getta. Przez dwa lata więziono tam w nieludzkich warunkach kutnowskich Żydów. Następnie wywieziono ich do miejsca zagłady w niemieckim obozie Kulmhof. Naszą szkołę podczas spotkania reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Julia Pasiewicz, Nikol Przybysz i Mateusz Smoczyński.

Również przed południem uczniowie naszego liceum mogli  poszerzyć swoją wiedzę o historii kutnowskich Żydów i kulturze żydowskiej, oglądając w CTMiT wystawę „Na Purim” oraz słuchając wykładu dr Karola Koszady i prelekcji  Szymona Gotowskiego – edukatora z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.