Maj 05

W dniu 28 kwietnia 2017r. w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza odbyła się  wyjątkowa uroczystość – zakończenie roku szkolnego i pożegnanie kolejnego pokolenia uczniów naszego liceum.
W tak ważnym dla szkoły wydarzeniu uczestniczyli goście:  Artur Gierula- członek zarząd powiatu, Zbigniew Leitgeber-prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum,  Anna Ladko-sekretarz Stowarzyszenia, przewodnicząca Rady Rodziców- Katarzyna  Walicka, dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i administracji, delegacje klas drugich i tegoroczni absolwenci. Wyjątkowo wzruszające słowa pani dyrektor skierowane do abiturientów na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.
Uczniowie, którzy odnieśli znaczące sukcesy w nauce, posiadają wyjątkowe talenty i pasje zasłużyli na szczególne uznanie. Zostali wyróżnieni wpisami do Złotej Księgi Liceum. Ich nazwiska wraz z wpisami odczytała pani dyrektor. W tym roku byli to: Natalia Latecka, Anna Hetmaniak, Iwona Olewnik i Jakub Chodorowski. Nagrodzone świadectwem z wyróżnieniem i nagrodami zostały także osoby odznaczające się wysoką średnią ocen i wzorową postawą uczniowską.
Pamiętano również o absolwentach zajmujących wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach, uczniach posiadających talenty wokalne i aktorskie, o sportowcach godnie reprezentujacych szkołę, zdobywających laury w zawodach sportowych.
Podziękowania  w postaci listów gratulacyjnych otrzymali rodzice za wzorowe wychowanie dzieci, pomoc, współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły.
W atmosferze radosnych wspomnień, podczas pokazu klasowych fotografii wychowawcy wręczyli świadectwa ukończenia liceum. Od swoich młodszych kolegów abiturienci otrzymali drobne upominki – kubeczki ze zdjęciem klasowym wraz z długopisami. Wyjątkowe słowa otuchy i wsparcia przed zbliżającym się egzaminem maturalnym wygłosiła w imieniu młodszych kolegów i koleżanek uczennica klasy drugiej- Edyta Warszawska.
Podczas uroczystości  nastąpiło symboliczne przekazanie Sztandaru Szkoły i szkolnego dzwonka przedstawicielom klas drugich. Wzruszające pożegnanie w imieniu abiturientów wygłosili Oliwia Grzelak i Patryk Pieniążek. Nie zabrakło również kwiatów i łez wzruszenia. Podniosłą atmosferę uroczystości zapewniły występy wokalne: Natalii Kaczmarek, Pauliny Trusińskiej i Pauliny Siudy, którym akompaniował zespół w składzie:  Michał Lewandowski, Mateusz Rybczyński, Beniamin Przeradowski i gościnnie Michał Rojewski. Uroczystość przygotowali uczniowie klas: IIB i IIC  wraz z wychowawcami – panią Urszulą Matusiak oraz panem Sławomirem Klarzakiem.
Tegorocznym absolwentom życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń, celów życiowych i przede wszystkim powodzenia na egzaminie maturalnym. Mamy nadzieję, że będą mile wspominać lata spędzone w Kasprowiczu.
Do zobaczenia w dorosłym życiu.

 

Zobacz album

 

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.