Maj 10

26 kwietnia  w II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbyła się XIV edycja programu „Dnia Przedsiębiorczości”. Nasza szkoła od 13 lat uczestniczy w tym projekcie. Uczniowie naszego liceum poznawali m.in. pracę policjanta, prawnika, funkcjonariusza PSP. Uczniowie klasy II c wybrali się na praktyki do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, gdzie poznawali pracę strażaków.W pierwszej części spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się o zasadach  rekrutacji na studia pożarnicze, a następnie obejrzeć z bliska codzienną służbę na stanowisku kierowania oraz pracę strażaków jednostki ratowniczo-gaśniczej. Wizyta była okazją do poznania wozów pożarniczych i ich wyposażenia oraz ubrań i sprzętu potrzebnych do pracy.        Strażacy opowiedzieli zwiedzającym jak  wygląda ich praca, jakie trzeba mieć wykształcenie, umiejętności oraz cechy charakteru  niezbędne do wykonywania tego zawodu. Na koniec spotkania wszyscy zgromadzeni odważyli się wznieść na drabinie mechanicznej na wysokość ok. 37 metrów.Dzięki realizacji tego projektu uczniowie mogli porównać przydatność swoich zainteresowań pod kątem planowania kariery zawodowej oraz ocenić własne predyspozycje zawodowe. Zapoznali się z trudnościami i korzyściami płynącymi z pracy w zawodzie cieszącym się największym szacunkiem obywateli.
 Pani Dyrektor Barbara Rostek – Nowacka, młodzież i szkolny koordynator Pani Małgorzata Walerczak składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom,
które umożliwiły realizację tego projektu.
Tekst: Natalia Zawiślak
Foto: Paulina Komorowska

 

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.