Maj 17

11 maja bieżącego roku, uczniowie klas IIA i IIC uczestniczyli w warsztatach  chemicznych i  fizycznych na Politechnice Łódzkiej. Było to możliwe dzięki porozumieniu z Łódzkim Towarzystwem Naukowym i Politechniką Łódzką.Po spotkaniu z pracownikiem, który zapoznał młodzież z ofertą edukacyjną uczelni, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Następnie klasa IIA udała się na zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii, gdzie wykonała doświadczenia dotyczące procesów redoks oraz związków amfoterycznych. W tym samym czasie, klasa IIC poznawała tajniki konstrukcji budowlanych na Wydziale Budownictwa oraz uczestniczyła w zajęciach  „Design Thinking”, czyli zajęciach mających na celu wyzwalanie wśród uczestników kreatywności i innowacyjności.
Wyjazd ukazał atrakcyjność kierunków oferowanych przez politechnikę i może okazać się pomocny przy wyborze studiów.