Cze 15

10 czerwca (w sobotę) nauczycielki języka angielskiego naszego Liceum, Danuta Kubiak i Agnieszka Myśliwiec, przeprowadziły warsztaty językowe dla wolontariuszy Małej Ligi.
Ponad 40 osób, w tym uczniowie II LO, uczestniczyło w szkoleniu, jak być opiekunem grup międzynarodowych podczas dorocznych rozgrywek baseballowych regionu Europy i Afryki. W trakcie trzyetapowego spotkania kandydaci dowiedzieli się, jak bezpiecznie zapewnić pobyt gościom (spotkanie z przedstawicielem KPP w Kutnie). Kolejny etap poświęcony był budowaniu właściwych relacji interpersonalnych.
Warsztat językowy natomiast dał uczestnikom możliwość udoskonalenia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim oraz zwrócił uwagę na wartość, jaką jest wielokulturowość.
Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na boiskach Małej Ligi.