Wrz 24

W miniony wtorek 19 września, uczniowie klasy III c o profilu matematyczno- fizyczno- geograficznym wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Przez około dwie godziny na poziomie 600 metrów pod powierzchnią Ziemi, uczestnicy mogli zwiedzić największą czynną kopalnię soli w Polsce. Przewodnik ciekawie opowiadał m. in. o powstawaniu złóż kłodawskich czy zastosowaniu soli. Uczniowie odwiedzili Grotę Drakuli, zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym, przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi oraz obejrzeli komory solne. Przez całą wyprawę przewodnik opowiadał rozmaite legendy i ciekawostki przydatne w życiu codziennym. Na koniec wycieczki wszyscy otrzymali kłodawską sól i mieli okazję kupić oryginalne pamiątki.
Tekst: Natalia Zawiślak
Zdjęcia: Paulina Komorowska