Wrz 28

Zgodnie z niepisaną tradycją naszego liceum w dniu 21 września br. wszystkie klasy pierwsze udały się na wycieczkę integracyjną. W tym roku nowi uczniowie Kasprowicza zawitali do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Podróż, dzięki niekończącym się rozmowom i radosnemu śpiewaniu piosenek, przebiegła bardzo wesoło. Podczas spaceru po skansenie w towarzystwie przewodnika uczniowie mieli okazję zwiedzić zagrody chłopskie z XIX i XX w., zrekonstruowany dworek szlachecki, galerię rzeźby udowej, powozownię, a także spróbować domowej roboty chleba i masła, które sami wcześniej ubili. Największą  atrakcją okazało się  jednak ognisko z wiejskim chlebem i pieczonymi kiełbaskami. Wspólne śpiewanie przy melodii gitary oraz miła atmosfera sprawiły, że pierwszoklasiści mogli lepiej się poznać.
Tekst: P. Dzierżawska
Foto: II LO