Paź 07

W dniu 6 października 2017 roku odbyło się spotkanie z Davidem Mazowerem, prawnukiem Szaloma Asza, żydowskiego pisarza, poety oraz działacza politycznego urodzonego w Kutnie.
  W naszym liceum gościł nie tylko potomek Asza, ale również przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 7 w Kutnie. Nie zabrakło uczniów naszej szkoły. David Mazower, aktywnie działający w środowisku kultury jidysz dziennikarz radia BBC news, zawitał do naszego miasta, by wziąć udział w  X Festiwalu Szaloma  Asza. Przedstawił nam losy swojego przodka, ilustrując je zdjęciami z rodzinnego archiwum. Uczniowie pożegnali gościa wielkimi brawami. Mamy nadzieję na więcej takich spotkań!