Lekcja historii z Davidem Mazowerem
  1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Paź 07

W dniu 6 października 2017 roku odbyło się spotkanie z Davidem Mazowerem, prawnukiem Szaloma Asza, żydowskiego pisarza, poety oraz działacza politycznego urodzonego w Kutnie.
  W naszym liceum gościł nie tylko potomek Asza, ale również przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 7 w Kutnie. Nie zabrakło uczniów naszej szkoły. David Mazower, aktywnie działający w środowisku kultury jidysz dziennikarz radia BBC news, zawitał do naszego miasta, by wziąć udział w  X Festiwalu Szaloma  Asza. Przedstawił nam losy swojego przodka, ilustrując je zdjęciami z rodzinnego archiwum. Uczniowie pożegnali gościa wielkimi brawami. Mamy nadzieję na więcej takich spotkań!

 

Zobacz album

 

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.