Paź 19

W tym roku w przeddzień Święta Edukacji Narodowej- 13 października cała społeczność kasprowiczowska wyraziła wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów, oraz podziękowała wszystkim pracownikom niepedagogicznym za poświęcony czas,  trud i zaangażowanie w proces kształcenia i wychowania. W tak ważnym dla wszyskich wydarzeniu uczestniczyli goście: Krzysztof Debich- starosta kutnowski, Jacek Boczkaja- wiceprezydent miasta Kutno, Katarzyna Walicka- przewodnicząca Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Pani wicedyrektor Dorota Dobiecka-Stańska wręczyła nagrody dyrektora szczególnie wyróżniającym się w pracy pedagogom i pracownikom niepedagogicznym. W tym roku nagrody otrzymali profesorowie: Dorota Dobiecka-Stańska, Anna Adamowska, Danuta Kubiak, Agnieszka Myśliwiec, Agnieszka Makuła-Broda, Urszula Matusiak, Kamil Kobus, Piotr Staniszewski i Grzegorz Stoliński. Warto również podkreślić, iż nagrodę starosty kutnowskiego otrzymali: pani dyrektor Barbara Rostek-Nowacka i profesorowie: Artur Ciurlej i Marcin Michalski. Uroczystość wzbogaciły występy muzyczne. Swoje wokalne talenty zaprezentowały: Agata Daniel, Zuzanna Jóźwiak, Natalia Kaczmarek, Justyna Lewańczyk przy akompaniamencie sekcji instrumentalnej w składzie: gitara-Julian Kozanecki, bass-Michał Mrozik, piano i perkusja-Beniamin Przeradowski, instrumenty klawiszowe- Szymon Przeradowski. Aranżację muzyczną przygotował Beniamin Przeradowski. Obok elementów historycznych, życzeń i kwiatów obchody wzbogaciła także skromna niespodzianka w postaci zdjęć przedstawiających „kasprowiczowską” rodzinę. Pokazała ona najlepiej, że w starciu z siłą marzeń i magią wspomnień czas przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Po części oficjalnej do Kasprowicza zawitała „Familiada”. Ogromną niespodzianką święta była wspólna zabawa, pasjonujący , familijny pojedynek między nauczycielami i uczniami wspaniale poprowadzony przez Angelikę Jóźwiak. Całe wydarzenie przebiegało w miłej, radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz uczniom, życzymy samych wspaniałych chwil i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas: IIIA i IIIB z wychowawcami.