Paź 22

Kolejne spotkanie w ramach Kasprowiczowskiego Tygodnia Kariery przebiegło pod znakiem zawodu prawnika. Gościliśmy bowiem w naszej szkole Pana Wojciecha Krakowiaka z kancelarii notarialnej w Kutnie. Notariusz w swojej prelekcji przedstawił uczelnie i kierunki kształcące  do zawodu prawnika, omówił  przebieg i czas (5 lat + 3-4 lata aplikacji , coroczne obowiązkowe szkolenia przez cały czas wykonywania zawodu) studiów i rodzaje zawodów prawniczych, a także  możliwości wyboru aplikacji. Scharakteryzował  specyfikę pracy notariusza na swoim przykładzie. Podkreślił też przydatność wiedzy na temat zawodu prawnika ze względu na bliskie i coraz częstsze potrzeby korzystania z usług prawniczych w różnych innych zawodach na przykładzie zawodu lekarza, zwrócił uwagę na odpowiedzialność łączącą się  z wykonywaniem tego zawodu. Na koniec Pan Wojciech Krakowiak odpowiedział na liczne pytania uczniów (np. dotyczące zarobków w tym zawodzie i czasu potrzebnego na osiągnięcie sukcesu).