Lis 07

Dnia 3 listopada 2017 roku odbyły się lekcje geografii z Panią Anną Luchowską – pracownikiem Urzędu Statystycznego w Łodzi. Kilkuletnia współpraca nauczycielki geografii p. Małgorzaty Walerczak przyczyniła się do udziału uczniów pierwszych klas naszej szkoły w ciekawych zajęciach z cyklu „Społeczeństwo w statystyce publicznej”. Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy młodzieży na temat liczby ludności, gęstości zaludnienia, współczynnika feminizacji, przyrostu naturalnego, przeciętnego dalszego trwanie życia, mediany wieku, migracji ludności oraz kształcenie umiejętności właściwej interpretacji i poszukiwania danych statystycznych.
Dodatkową korzyścią ze współpracy jest powiększenie zasobów bibliotecznych szkoły o roczniki statystyczne oraz inne publikacje przekazywane nieodpłatnie przez Urząd Statystyczny.