Lis 09

26 października br. klasa Ib rozpoczęła udział w II edycji larpa historycznego Walka o Tron 1733 – dużym projekcie edukacyjnym realizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Fundację Budzenie Pasji. Warto zauważyć, iż larp to popularna w krajach Europy Zachodniej forma edukacji pozaformalnej, stanowiąca połączenie dramy szkolnej, gry RPG oraz symulacji. W związku z powyższym uczniowie wcielili się w role szlachciców, którzy zebrani na sejmiku byli zobowiązani do wyboru reprezentantów na zbliżający się sejm walny I Rzeczypospolitej. Teraz przed wskazanymi w pierwszym etapie posłami sejm konwokacyjny (etap II), którego symulacja odbędzie  się 24 listopada w Kutnowskim Domu Kultury. Życzymy owocnych obrad!
Tekst: A. Ciurlej
Foto: Michał Jabłoński (Muzeum Regionalne w Kutnie)