1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Lis 16

W dniach 9-10 listopada 2017 roku cztery uczennice klasy I b (Wiktoria Czubińska, Zuzanna Jóźwiak, Klaudia Kostecka i Katarzyna Poznańska) razem z Panią Profesor Dorotą Kępińską udały się do  Krakowa na konkurs pt. ,,Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim – Limeryki o narodach” organizowanym przez Fundację  Undergroung.  
W tym roku konkurs w swoim czwartym wydaniu miał charakter ogólnopolski. Dziewczyny nie próżnowały- pilnie powtarzały materiał na konkurs nawet podczas podróży pendolino.
Program wyjazdu był bardzo bogaty. Po przyjeździe na miejsce ruszyły na podbój miasta. Na początku odwiedziły bardzo ciekawie umiejscowione pod Sukiennicami Muzeum Historyczne  Miasta Krakowa i jego  Podziemia Rynku. Widziały tam m.in zachowane do dziś uliczki Krakowa, czy też miały możliwość zważenia się na średniowiecznej wadze (prosiły jednak o niepublikowanie wyników).
Następnie udały się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku. Były tam obrazy Matejki, Chełmońskiego, Malczewskiego , Podkowińskiego i in.  Wiele obrazów zaparło im dech w piersiach, wiele też skłoniło do refleksji. Skupiając swoje myśli nadal wokół sztuki udały się do Muzeum Narodowego, aby ujrzeć jeden z najlepiej zachowanych obrazów Leonarda da Vinci- ,,Damę z łasiczką”. Nasze podróżniczki serdecznie polecają to przeżycie każdemu!
Wieczorem, około godziny 19 w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”  uczestniczyły w  koncercie piosenek Jacka Kaczmarskiego, jednym z wykonawców była zwyciężczyni Opolskich Debiutów 2016 Justyna Panfilewicz oraz Jakub Blokesz. Koncert wprowadził wszystkich we wspaniały klimat ale też nawiązywał do konkursu który czekał je następnego dnia. Organizator zapewnił uczestnikom noclegi w hotelu blisko starego miasta co miało swoje zalety. W piątek, po śniadaniu,  dziewczyny udały się wraz z nauczycielką na konkurs. Przebiegł on w atmosferze zabawy, ale też zdrowej rywalizacji. Uczestnicy wykazywali się ogromną, często szczegółową wiedzą na temat charakteru konfliktów  międzynarodowych opisywanych w „ Limerykach o narodach”. Oprócz wiedzy historycznej trzeba było znać państwa wymienione w utworze, ich kulturę,  geografię . Ważna był też spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia faktów, współpraca w drużynie. Zadania miały formę gier edukacyjnych , kalamburów, quizu. Nagrodzono jedynie 1 miejsce, zdobyli je nasi koledzy z Częstochowy, wygrywając wycieczkę do Berlina, jednak nasze uczennice mocno zaistniały na konkursie m.in jako najmłodsze uczestniczki i na pewno pojawią się tam za rok!
ZJ

 

Zobacz album

 

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.