Lis 26

Dnia 16 listopada uczniowie klas trzecich Bi D udali się pod opieką
p. Renaty Saramonowicz, p. Edyty Rybczyńskiej oraz p. Urszuli Matusiak na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie X Pawilonu Warszawskiej Cytadeli, dawnego rosyjskiego więzienia politycznego. Dla uczniów, którzy dopiero co omówili materiał związany z tym miejscem, była to świetna okazja, aby przenieść się w realia połowy XIX wieku i pogłębić wiedzę o prawdziwe, subiektywne odczucia.
Drugim punktem wycieczki był spektakl teatralny pt. „Zemsta” na podstawie dramatu A. Fredry w warszawskim „Och Teatrze”. Nie dosyć, że komedia stanowiła świetne przypomnienie literatury romantycznej, to iście gwiazdorska obsada (Cezary Żak, Artur Barciś, Wiktor Zborowski) zapewniła widowisko na najwyższym poziomie. Wyjazd będący połączeniem nauki i rozrywki z pewnością zapadł w pamięć tegorocznym maturzystom, a każdy z nich odnalazł w nim coś dla siebie.

Tekst: Szymon Józefowicz