Lis 28

W poniedziałek 20 listopada  w naszej szkole zagościli edukatorzy łódzkiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej i przeprowadzili warsztaty profilaktyczne „Wygraj z HIV!”.  W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy IIA. Podczas zajęć młodzież miała okazję sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą dróg zakażenia wirusem HIV, profilaktyki oraz rozwiać stereotypy dotyczące osób seropozytywnych i codziennego obcowania z nimi. Jedynie podejmowanie bezpiecznych, racjonalnych zachowań może zapobiec zakażeniu, a w konsekwencji chorobie. Zajęcia zakończyły się testem, którego pozytywny wynik pozwolił wszystkim uczestnikom otrzymać certyfikaty Akademii Liderów Edukacji HIV/AIDS, które uprawniają młodzież do prowadzenia wśród rówieśników zajęć o tej tematyce.