Lis 30

Dnia 20 listopada 2017r. w ramach zajęć z prawa odwiedził nas Cezary Grzyb, absolwent naszego Liceum, obecnie student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na spotkaniu poznaliśmy podstawowe przepisy dotyczące korzystania z otaczającego nas wszędzie Internetu oraz zagrożenia jakie z tego wynikają. Nasz starszy kolega wyjaśnił m.in. czym jest groźba karalna, stalking czy znieważenie. Spotkanie uświadomiło nam, że za wszelkie nieprawidłowe działania w sieci można ponieść odpowiedzialność karną i cywilną. Po interesującym wykładzie młody „prawnik” odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania, dzięki czemu częściowo zaspokoił pragnienie poznawania przyszłego zawodu.
Izabela Grudzielewska, II B społeczno-prawna