Gru 04

Sylwia Kogucińska z klasy I d II Liceum im. Jana Kasprowicza otrzymała nagrodę Grand Prix III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej Cecyliada 2017. Trzecia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych była też nasza uczennica Karina Pasikowska z klasy Ia.
Jury konkursu wysoko oceniło występy naszych pierwszoklasistek. Gromkimi brawami podczas koncertu galowego publiczność nagrodziła występ Sylwii, która zaśpiewała „Ave Maria” Cacciniego. Karina zaprezentowała utwór:”Mario, czy już wiesz?”z repertuaru zespołu Trzecia Godzina Dnia.
Dla laureatki Grand Prix, Fundacja Promocji Muzyki: „Artifex” im. Anny Jeremus – Lewandowskiej ufundowała nagrodę specjalną – udział w Międzynarodowych Warsztatach Wokalnych Kutno 2018 w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego.
Międzyszkolny konkurs piosenki religijnej „Cecyliada”organizuje już od kilku lat Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w |Kutnie we współpracy z parafią św. Wawrzyńca. Nazwa wywodzi się od imienia św. Cecylii, męczennicy, patronki muzyków i zespołów śpiewu kościelnego, której wspomnienie obchodzone jest 22 listopada.
W konkursie wzięło udział 70-cioro uczestników ze szkół powiatu kutnowskiego. 39 prezentacji w czterech kategoriach wiekowych wysłuchało jury w składzie: Anna Jeremus- Lewandowska- przewodnicząca jury- profesor sztuk muzycznych, doktor habilitowany, nauczyciel klasy śpiewu solowego Akademii Muzycznej w Poznaniu, Hieronim Lewandowski – członek Rady Fundacji Promocji Muzyki Artifex, Kinga Szczepanik – muzyk, pedagog wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, Teresa Karpińska – muzyk, pedagog, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, Sławomir Pijanowski – Prezes Regionalnego Towarzystwa Muzycznego, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Biskup Łowicki- ks. Andrzej Franciszek Dziuba, Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, Starosta Kutnowski – Krzysztof Debich, oraz Dziekan Kutnowski ks. Jerzy Swędrowski.
Warto dodać,że w tym roku, po raz pierwszy do udziału w eliminacjach zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Cieszy fakt, że zakończył się on dwiema nagrodami dla Kasprowicza. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.
>>Zobacz 1 występ<<                                           >> Zobacz 2 występ<<