Gru 15

W przeddzień urodzin Jana Kasprowicza, 11 grudnia w Kutnowskim Domu Kultury społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem sylwetki Jana Kasprowicza przez Karolinę Fijałkowską i Darię Przyłogę.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do kasprowiczowskiej rodziny. Na scenie KDK zadebiutowała szkolna grupa teatralna Pre – TEXT spektaklem ,,Co się w duszy komu gra… Sceny z Wesela Stanisława Wyspiańskiego”. Pomysł wystawienia scen z ,,Wesela” pojawił się w związku z Rokiem Wyspiańskiego. Arcydzieło Wyspiańskiego wciąż zachwyca uniwersalną problematyką i humorem scen obyczajowych. Młodzi aktorzy pokazali, że dramat może przemówić do współczesnych widzów.
W spektaklu wystąpili:
Gospodarz: Julian Kozanecki
Gospodyni: Katarzyna Lisiak
Pan Młody: Paweł Cegiełka
Panna Młoda: Karina Pasikowska
Poeta: Eryk Owsiany
Rachela: Wiktoria Kapica
Dziennikarz: Bartłomiej Zimny
Radczyni: Sylwia Kogucińska
Maryna: Agnieszka Rojek
Czepiec: Maciej Woźniak
Klimina: Agata Daniel
Jasiek: Kacper Idzikowski
Haneczka: Kasandra Woźniak
Kasper: Jakub Żurek
Zosia: Aneta Łuczyńska
Głos Chochoła: Agata Daniel
Scenariusz: Anna Ambroziak
Reżyseria: Barbara Rostek – Nowacka, Anna Ambroziak
Asystent reżysera: Maja Kondras
Oprawa muzyczna: Marta Wiśniewska (absolwentka z roku 2010) oraz Magdalena Plewa i Weronika Kardynalska
Oprawa multimedialna: Marcin Michalski
Stroje krakowskie wypożyczyliśmy od Zespołu Pieśni i tańca Ziemi Kutnowskiej.
Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania w świąteczny nastrój wprowadziły Agata Daniel i Sylwia Kogucińska piosenką ,,Całą noc padał śnieg”. Uroczystość prowadzili Natalia Zawiślak i Adam Postolski.