Sty 02

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia 2017 r., uczniowie klas 1b i 1d, pod opieką sorki Kubiak, sorki Saramonowicz oraz sora Ciurleja, mieli przyjemność brać udział w wycieczce do Warszawy. W programie wyjazdu znalazły się: spacer po PGE Narodowym oraz wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na stadionie mieliśmy okazję zobaczyć trybuny (z perspektywy loży vipów), szatnie naszej reprezentacji oraz salę, gdzie odbywają się konferencje prasowe. W muzeum natomiast przenieśliśmy się w czasie i odbyliśmy podróż przez wieki historii kultury żydowskiej w Polsce. Ta niezwykła lekcja tolerancji pozwala zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takim jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Warto zauważyć, iż wizyta w służącym ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum POLIN przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.

Tekst: ID
Foto: D. Kubiak i A. Ciurlej