Lut 15

Dnia 14 lutego 2018r. uczniowie klasy III c o profilu matematyczno- fizyczno – geograficznym pod opieką pani Małgorzaty Walerczak udali się do Spółdzielni Mleczarskiej ZORINAw Kutnie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa produkcyjnego, z procesem wytwarzania mleka i produktów mlecznych, poznanie specyfiki wykonywanych zawodów.Oprowadzający po zakładzie pan kierownik starał się nam jak najlepiej przybliżyć technologię produkcji. Zdziwiła nas pełna mechanizacja i automatyzacja pracy oraz niewielka liczba osób zatrudnionych w procesie produkcji. Dowiedzieliśmy się, że wyroby mleczarni nie zawierają konserwantów i żadnych substancji dodatkowych, są produktami naturalnymi z mleka o najwyższej jakości, a jego produkty kierowane są na rynek polski oraz eksport. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali poczęstowani  produktami kutnowskiej mleczarni.Dzięki tej wycieczce mogliśmy skonfrontować teorię zdobywaną na lekcjach geografii z rzeczywistością.