Lut 28

Architekt, księgowy, kosmetolog, logistyk czy lekarz…?
Które zawody są nadwyżkowe, zrównoważone a które deficytowe? Jacy specjaliści znajdą zatrudnienie w 2018 w naszym regionie? Jakich kierunków edukacji lepiej unikać, by nie zostać bezrobotnym?
Na te i inne pytania dotyczące rynku pracy na naszym terenie pomagały odpowiedzieć uczniom trzecich klas naszej szkoły pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie pani Agnieszka Milczarek i pani Ilona Melka.
Spotkanie miało za zadanie pomóc uczniom w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia pod kątem ich przydatności na lokalnym i regionalnym rynku pracy. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.barometrzawodow.pl
Tekst: Małgorzata Walerczak
Foto: Paulina Komorowska