Mar 16

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z Panią Anną Luchowską – pracownikiem Urzędu Statystycznego w Łodzi. Interaktywne warsztaty, w których uczestniczyli były kontynuacją trwającej od kilku lat współpracy szkoły z tą instytucją.

Tym razem uczniowie brali udział w grze edukacyjnej pt. „Statystyczna Burza Mózgów”. Przy wykorzystaniu szkolnych komputerów  rozwiązywali różne zadania sprawdzające umiejętności czytania, analizy i interpretacji danych statystycznych, wykresów, map tematycznych i tabel.

Dzięki tym ciekawym zajęciom uczestnicy mieli możliwość zdobycia i ugruntowania nowo zdobytej wiedzy, a analiza średniej arytmetycznej, mediany, dominanty nie stanowi dla nich problemu.

Foto i tekst: Małgorzata Walerczak