Mar 25

15 marca 2018 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie klas IIIb i IIId pod opieką wychowawców – Edyty Rybczyńskiej, Urszuli Matusiak oraz Renaty Saramonowicz.
W ferworze przygotowań maturalnych znalazło się również miejsce na przyswajanie wiedzy
w przyjemniejszy sposób. Pobyt w stolicy rozpoczął się wizytą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym młodzież pod opieką przewodnika szczegółowo poznała losy judaistów żyjących
w Polsce. Kolejnym punktem wycieczki stało się Muzeum Narodowe, które zachwyciło maturzystów do tego stopnia, że wielu z nich chętnie ponownie odwiedzi to miejsce po egzaminie dojrzałości. Dobrze znane humanistom dzieła zachwyciły swoją oryginalnością („Rozstrzelanie VII” Andrzeja Wróblewskiego) czy ogromem („Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki). Punktem kulminacyjnym wyjazdu stało się odwiedzenie Teatru Narodowego. „Śluby panieńskie” zachwyciły maturzystów.
Z uwagą podziwiali grę aktorską. Obsadę stanowili m.in. Jan Englert, Marcin Hycnar, Kamila Baar-Kochańska, Patrycja Soliman czy Grzegorz Małecki. Powrotowi do Kutna towarzyszyło dzielenie się licznymi spostrzeżeniami. Uczniowie jednogłośnie uznali wycieczkę za udaną. Być może część z nich już od października na dłużej zawita w Warszawie i z sentymentem wróci do miejsc odwiedzonych podczas nauki w LO.
Tekst: Martyna Kruglak