Kwi 09

W piątek 6 kwietnia odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu matematycznego dla gimnazjalistów, którego organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Patronat nad konkursem objął Starosta Kutnowski.

W zmaganiach udział wzięło 34 gimnazjalistów z 6 szkół z terenu Powiatu Kutnowskiego.

Po rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań zamkniętych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Mateusz Kowalski – Szkoła Podstawowa nr 7 (Gimnazjum nr 1) w Kutnie, opiekun Pani Sylwia Borzuchowska,

II – Adam Kubiak – Szkoła Podstawowa nr 2 (Gimnazjum nr 2) w Kutnie, opiekun Pani Małgorzata Filipiak,

III miejsce Michał Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa nr 5 (Gimnazjum nr 3) w Kutnie – opiekun Pani Marzena Jabłońska.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wiedza, którą wykazali się uczniowie biorący w nim udział zasługuje na uznanie.

Wyjątkową atrakcję stanowił, przygotowany przez profesora Sławomira Klarzaka, niezwykle atrakcyjny pokaz doświadczeń fizycznych.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Cyklicznie odbywający się konkurs został przygotowany przez nauczycieli matematyki p. Sławomira Tomassego i p. Marcina Michalskiego.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za liczny udział i serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.