Kwi 13

12 kwietnia uczniowie klas Ia, Ib, Id i II a mieli przyjemność odwiedzić Łódzki Dom Kultury i uczestniczyć w warsztatach językowych z native speakerami z Wielkiej Brytanii. Każdy miał możliwość obejrzenia i brania udziału w wielu doświadczeniach, pokazach, zajęciach grupowych.  Ponadto uczniowie przygotowali i zaprezentowali scenkę pokazując zarówno swoje umiejętności językowe, jak i zdolności aktorskie. Odwiedzili także Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie dr hab. Agnieszka Maria Kobrzycka wprowadziła ich w świat symboliki dobra i zła w cyklu powieściowym J.K. Rowling o Harrym Potterze. Spotkanie było okazją do zrozumienia symboli i przesłań zawartych w książce i filmie. Dzień spędzony w Łodzi był idealnym połączeniem nauki i zabawy. Klasom towarzyszyły sorki Agnieszka Myśliwiec, Anna Adamowska i Danuta Kubiak.