Kwi 16

11 kwietnia 2018r. uczniowie klasy I a pod opieką Pani Małgorzaty Walerczak wzięli udział w warsztatach motywacyjnych. Zajęcia odbyły się w  sali Kutnowskiego Domu Kultury.Spotkanie poprowadzili Pani Monika Mularska-Kucharek – dr nauk humanistycznych w zakresie socjologii i Pan Michał Wiśniewski – polski wokalista, autor tekstów, lider grupy Ich Troje.

Spotkanie dotyczyło zwiększenia motywacji, poznawania sposobów na stawianie celów i planowania działań. Wiedza jaką pozyskaliśmy pomoże nam rozpoznawać emocjonalne blokady motywacji, rozróżniać motywacje zewnętrzną i wewnętrzną. Dowiedzieliśmy się, że rozwój motywacji wewnętrznej daje nam większe korzyści. Jednakże, aby pobudzać działanie motywacji pod kątem nauki powinniśmy używać pomocnych do tego czynników zewnętrznych. Zwrócono uwagę na to, by w codziennych czynnościach zastąpić słowo ”muszę” na „chcę”. Im bardziej zaczniemy wykorzystywać swoje mocne strony i zwiększymy wiarę w siebie nasze plany i cele będziemy realizować z przyjemnością. Bez motywacji nasze  życie będzie dyktowane przez przekładanie wszystkiego na ostatnią chwilę. Dlatego naszym najważniejszym zadaniem jest, aby zawsze być w stanie odnaleźć w sobie motywację, której potrzebujemy do podejmowania ciekawych inicjatyw i wyzwań.

Karina Pasikowska