Kwi 16

W II L.O. im. Jana Kasprowicza podsumowano realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI organizowanego  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja była jubileuszową, piętnastą. Została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018.

Zainteresowanie społeczności Kasprowicza tą inicjatywą było ogromne.
W projekcie uczestniczyło blisko 100 uczniów. Program tego przedsięwzięcia wpisał się już na stałe do kalendarza naszego liceum.

Dzień przedsiębiorczości ma na celu pomoc uczniom w zweryfikowaniu ich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznać  uczniów w praktyce ze specyfiką konkretnych zawodów,  pomóc w pozyskaniu informacji o wymaganym wykształceniu,  umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej profesji.

Dzień przedsiębiorczości to nie tylko niezwykła przygoda dla  uczniów, planujących dopiero swoją zawodową przyszłość, ale także dla tych, którzy decydują się przez jeden dzień poświęcić swój czas, aby dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi”.

Pani Dyrektor Barbara Rostek – Nowacka, młodzież i szkolny koordynator Pani Małgorzata Walerczak składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które umożliwiły realizację tego przedsięwzięcia.

Lista firm i instytucji, w których gościli nasi uczniowie:

1. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie
  2. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie