Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski – o architektach Niepodległości ponownie w Kasprowiczu

Kwi 24

23 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie została zrealizowana druga część projektu edukacyjnego „ Architekci naszej Niepodległości”, zorganizowanego pod patronatem Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Młodzież liceum i goście ze Szkoły Podstawowej nr 7 wysłuchali wykładu pana Jana Engelgarda, historyka Muzeum Niepodległości i kierownika X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej na temat „Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski – drogi do Niepodległej”. Wykładowca w sposób ciekawy i obrazowy przedstawił życie osobiste, działalność polityczną i rolę obydwu bohaterów w dziele przywrócenia niepodległości Polski.

Dorobek i zasługi Józefa Piłsudskiego jako architekta naszej Niepodległości uczniowie Kasprowicza poznali 19 marca w dniu imienin Marszałka, kiedy gościliśmy historyka Michała Cieślaka.

Społeczność II LO składa podziękowanie Muzeum Niepodległości w Warszawie za wsparcie w realizacji projektu.