Maj 17

Młodzież z klasy pierwszej i drugiej społeczno – prawnej spotkała się dzisiaj z absolwentem Kasprowicza, kutnowskim adwokatem, mecenasem Łukaszem Prokopiakiem. Spotkanie było poświęcone odpowiedzialności karnej i cywilnej młodych ludzi. Poruszone zostały kwestie związane z przestępstwami zdarzającymi się na co dzień najczęściej, m.in. kradzieżami, oszustwami. Omówiono ciekawe zdarzenia w ruchu drogowym oraz nawiązano do przestępczości w Internecie. Gość przedstawił również swoją drogę kariery od ucznia Kasprowicza, poprzez studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim do własnej kancelarii adwokackiej. Dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie przybliżające tajniki zawodu prawnika.

Zobacz Album