Maj 14

W naszym liceum gościliśmy Ekscelencję Księdza Biskupa Wojciecha Osiala. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej przebywał w Kutnie z wizytacją kanoniczną parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Dybowie. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

– To wielkie święto, a zarazem wyróżnienie dla Liceum Kasprowicza – mówi ks. Kazimierz Radzik SAC katecheta w II LO – ksiądz biskup przyjeżdża do nas z Bożym Błogosławieństwem, modlitwą, otwartym sercem, dobrym słowem, wsparciem dla uczniów i nauczycieli… Jest to czas wspólnego wyznania wiary w to, że Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem. Ważne, aby ten czas przyniósł owoce dla każdego z nas – dodaje

Młodzież powitała dostojnego gościa śpiewem i gromkimi brawami przed budynkiem szkoły. Następnie w sali gimnastycznej był czas wspólnej modlitwy, czytanie fragmentu Pisma Świętego  i śpiew. Wystąpiły laureatki Konkursu Piosenki Religijnej „Cecyliada”: Sylwia Kogucińska i Karina Pasikowska.
Radość ze wspólnego spotkania wyraziła Dyrektor szkoły Barbara Rostek-Nowacka, poprosiła jednocześnie o błogosławieństwo dla kasprowiczowskiej wspólnoty.