Cze 06

We wtorek 29 maja uczniowie z klasy IIa uczestniczyli w warsztatach „Anatomia na start” na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Było to idealne wprowadzenie w zagadnienia budowy ludzkiego ciała. Wiedza przekazywana była zarówno w formie prezentacji teoretycznej, jak i praktycznej, w trakcie pracy z modelem trójwymiarowym.

Materiał obejmował nazewnictwo polskie oraz angielskie z dziedziny narządów głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. Wykładowcy zdradzili jak efektywnie uczyć się anatomii. Dodatkowo młodzież zwiedziła również nowoczesne sale fantomowe, z których korzystają studenci Oddziału Stomatologicznego w Instytucie Stomatologii UM. Uczniów oprowadzono po Centralnym Laboratorium CoreLab, które umożliwia wszystkim jednostkom Uniwersytetu Medycznego dostęp do nowoczesnych metod badawczych z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. Na koniec uczniowie mogli się spotkać ze studentami i bezpośrednio u źródła dowiedzieć się jak wyglądają studia, życie studenckie czy też mieszkanie w akademiku.