Cze 08

Już czwarty raz uczestniczyliśmy w TYGODNIU KONSTYTUCYJNYM organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. 7 czerwca odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Pisanko aplikantem adwokackim, która przedstawiła główne zasady prawa wyborczego obowiązującego w Polsce. Zwróciła uwagę na aktywność i odpowiedzialność w życiu publicznym oraz potrzebę współtworzenia społeczeństwa obywatelskiego. W drugiej części, na przykładzie dwóch kazusów interpretowanych w grupach, wskazane zostały okoliczności przeprowadzania i interpretowania wyników wyborów przewodniczących samorządu uczniowskiego, a przede wszystkim popełniane błędy i fałszerstwa. Pani Małgorzata Pisanko odpowiadała też na pytania dotyczące tematu oraz zawodu prawnika.
Każde spotkanie w ramach TYGODNIA KONSTYTUCYJNEGO przynosi nowe doświadczenia i poszerza znajomość prawa.