Cze 19

Wakacje już tuż, tuż,… dlatego uczniowie klasy Ia uczestniczyli w lekcji powtórzeniowej i podsumowującej wiedzę z geografii. Zajęcia odbyły się na terenie przyszkolnym naszego liceum. Pod czujnym okiem Anety Łuczyńskiej i Adama Wyrzykowskiego oraz nauczycielki geografii Małgorzaty Walerczak podzieleni na dwa zespoły uczniowie rozwiązywali różne zagadki i wykonywali zadania.   Wygrywała drużyna, która najszybciej znalazła poszczególne polecenia i prawidłowo je rozszyfrowała.  Zadania do rozwiązania ukryte były w różnych miejscach, które aby znaleźć należało wykazać się logicznym myśleniem oraz umiejętnością posługiwania się kompasem. Ostatnim elementem lekcji było rozpoznawanie roślin występujących w otoczeniu szkoły oraz mierzenie powierzchni chodnika i określanie jego wielkości na mapie wykonanej w określonej skali.

Uczniowie wykazywali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością w poszukiwaniu i udzielaniu odpowiedzi na poszczególne pytania, pracowali z dużym poczuciem humoru i zgodnie w przydzielonych zespołach.