Wrz 18

Miło nam jest poinformować, że 14 września w piątek uczniowie klasy IIIB: Natalia Kubica, Natalia Kaźmierczak, Weronika Szczepaniak, Przemek Kucharski i Michał Żak zajęli II miejsce w Grze Miejskiej Labirynt Niepodległości, zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Kutnie. W rywalizacji uczestniczyło osiemnaście drużyn. Naszą szkołę godnie reprezentowali również: Klaudia Fiszer, Karina Pasikowska (kl. IIA), Michał Olesiński (kl. IA), Zuzanna Jóźwiak, Kamila Radecka, Klaudia Kostecka, Natalia Smakowska, Sylwia Lempke, Bartłomiej Zimny (kl.II B) i gość z gimnazjum Julia Jóźwiak. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Renata Saramonowicz i Grzegorz Stoliński.

Projekt wpisał się w miejskie i szkolne obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Spacerując po ulicach Kutna (czasami „intensywnie i szybko”) uczniowie odwiedzili miejsca związane z kluczowymi dla naszego miasta wydarzeniami i postaciami, odpowiadali na pytania, wykonywali czasami bardzo trudne zadania. Zdobywali punkty-literki, które pomogły odszyfrować hasło „Wszyscy dla Niepodległej”. Udział w grze zapewnił świetną zabawę, zdobycie nowych doświadczeń, no i solidny trening J

Tekst: Renata Saramonowicz

Foto: Renata Saramonowicz i Klaudia Fiszer