Wrz 28

Dlaczego lewa komora serca jest grubsza? Jakie naczynia wychodzą z serca? Po co są zastawki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie IIIa poszukali  podczas lekcji biologii doświadczalnej. Skalpel, rękawiczki, biały fartuch i wieprzowe serce, które jest najbardziej zbliżone do ludzkiego –  tyle potrzeba, aby poznać tajniki budowy tego wyjątkowego narządu.

Nasze zajęcia to  nie tylko edukacja pod kątem biologii czy anatomii. Poznając, jak działa nasz organizm, jesteśmy w stanie bardziej o niego zadbać  Zajęcia rozpoczęły się prezentacją omawiającą budowę anatomiczną, po której przystąpiono do zajęć praktycznych. Uczestnicy zajęć zajrzeli do wnętrza serca, dotykali ścian, analizowali budowę oraz grubość narządu. IIIa wykazała się precyzją godną chirurga!