Paź 02

Ileż skojarzeń budzi Paryż ? Miasto zakochanych, miasto miłości, miasto wielu kultur, miasto mody. Szyk, elegancja, perfumy, restauracje i kawiarnie, zabytki, malarze, bukiniści, pieczone kasztany, bagietki, berety i wąsy. Nad wszystkimi tymi skojarzeniami góruje oczywiście dumna La tour Eiffel.

Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy Żelazną Damę,  bowiem w dniach 24-29 września 2018 roku wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 wybraliśmy się na kilkudniowy podbój Paryża. Udało nam się wjechać na najwyższy punkt Wieży Eiffla, zrobić sobie selfie z Moną Lisą  w Luwrze i odwiedzić Ludwika XIV w Wersalu. Spacerując uroczymi paryskimi uliczkami dotarliśmy do katedry Notre-Dame. Wspięliśmy się także na malowniczy szczyt Montmartre, by poczuć atmosferę impresjonistycznego Paryża i przyjrzeć się pracy współczesnych artystów. Mieliśmy też okazję opłynąć Paryż statkiem po Sekwanie.Dusza dziecka obudziła się w nas w Parku Rozrywki Disneyland, gdzie mogliśmy zmierzyć się ze swoimi lękami na rollercasterach.Wycieczce towarzyszył smak pysznych croissants, a także melodia pięknego języka francuskiego. Opuściliśmy słodką Francję z walizkami pełnymi suwenirów i postanowieniem jak najszybszego powrotu do tego magicznego miejsca.