Paź 08

Piątkowe południe (05.10.2018r.) upłynęło klasie IID na spacerze po naszym mieście.

Dzięki temu mogliśmy poznać miejsca i budynki, które w różny sposób wiążą się z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego. Główna część spotkania rozpoczęła się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kutnie, gdzie pan Jacek Saramonowicz, powitał i zaprosił nas do dalszej drogi. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsce, w którym niegdyś znajdowało się nasze Liceum (obecnie Szkoła Podstawowa nr 2), zanim zostało ono przeniesione na ulicę Okrzei. Następnie udaliśmy się na zabytkowy Folwark (okolice ulicy Staszica).

Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o starych koszarach i lodowni, która znajdowała się w podziemiach Parku Traugutta. Spacer zakończylliśmy pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności, gdzie przez kilka minut mogliśmy oddać hołd  wielkiej postaci. Dzięki temu wydarzeniu dowiedzieliśmy się wiele o przeszłości Kutna oraz poznaliśmy historię tradycji piłsudczykowskich w naszym mieście. Serdecznie dziękujemy Panu Saromonowiczowi za poświęcony czas oraz wychowawcy za zorganizowanie wycieczki.

Justyna Dolecka