Paź 09

Od 28 lat uczniowie Kasprowicza wyruszają na rajdowe górskie szlaki. Tak było także i teraz. Turystyczna przygoda rozpoczęła się o 5.26 na dworcu PKP w Kutnie dnia 2 października 2018 roku. A już w południe wyruszaliśmy z Wapienicy(dzielnica Bielska – Białej) do schroniska na Błatniej. Pogoda nas nie rozpieszczała, całą drogę padał deszcz, a trasa przez Przykrą stromo pnąca się w górę była… przykra. Miłe niespodzianki czekały nas za to w schronisku – pyszny obiad i wygodne pokoje. Drugiego dnia (3.10.) wędrowaliśmy przez Klimczok do Szczyrku. Deszcz już prawie nie padał, ale wiał silny wiatr. Niektórzy zgubili szlak (to taka tradycja) – rajd zaliczony! Trzeciego dnia (4.10.) z Przełęczy Salmopolskiej przeszliśmy przez Malinowską Skałę (piękne widoki) na Skrzyczne. Tego dnia zza chmur często wychodziło słońce, podziwialiśmy panoramy Beskidów. Ostatniego dnia (5.10.) zwiedzaliśmy Bielsko – Białą. Miasto urzekło nas urodą, którą uwydatniło świecące cały dzień słońce. Warto zobaczyć katedrę i rynek w Bielsku, jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra, plac Chrobrego i prywatne Muzeum Literatury im. W. St. Reymonta (jego właściciel p. Tadeusz Modrzejewski od 50 lat ręcznie przepisuje i ilustruje dzieła klasyków polskiej literatury). Po drugiej stronie rzeki obejrzeliśmy ratusz i kamienicę pod żabami w Białej. Oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z Reksiem i Bolkiem i Lolkiem. To w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej powstały niezapomniane kreskówki. Wracając do Kutna, już planowaliśmy kolejny wiosenny rajd. Do zobaczenia na szlaku!