Paź 10

6 października odbył się w Kasprowiczu egzamin pisemny 48 Olimpiady Biologicznej. W tym roku do zmagań olimpijskich przystąpiło 3 uczniów z klasy IIIA : Wiktoria Białkowska, Magdalena Plewa oraz Mateusz Jaskuła. Warunkiem zakwalifikowania się do kolejnego etapu jest także przeprowadzenie pracy badawczej. Nasza zdolna młodzież przygotowała bardzo ciekawe tematy: „Wpływ auksyn na reakcje roślin w odpowiedzi na abiotyczne czynniki stresowe na przykładzie różnych odmian sałaty”, „Inwentaryzacja mszaków na pniach drzew liściastych w wybranych parkach”, „Wpływ naturalnych wyciągów roślinnych na przykładzie orzecha włoskiego i czosnku pospolitego na kiełkowanie i rozwój początkowy pszenicy”. Wszystkie prace otrzymały pozytywną ocenę formalną. Czekamy na weryfikację testu przez Komitet Główny i kwalifikację do etapu okręgowego. Gratulujemy i czekamy na wyniki!