Paź 16

12 października z udziałem całej kasprowiczowskiej społeczności odbyło się spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli również p. Iwona Kaca, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kutnie, Piotr Łaszewski, skarbnik powiatu kutnowskiego, p. Zbigniew Leitgeber, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, p. Anna Marciniak Ladko, sekretarz Stowarzyszenia, p. Izabela Jóźwiak, przewodnicząca Rady Rodziców.

Uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły szczególne podziękowania za przekazywaną wiedzę, trud włożony w wychowanie, za wsparcie i opiekę. Pan dyrektor Artur Ciurlej wręczył nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy pedagogom i pracownikom niepedagogicznym. W tym roku nagrody otrzymali profesorowie: Anna Adamowska, Anna Kmieć, Barbara Rostek – Nowacka, Edyta Rybczyńska, Renata Saramonowicz, Marcin Michalski, Piotr Staniszewski, Sławomir Tomassy. Nagrody starosty kutnowskiego otrzymali zaś Dorota Dobiecka – Stańska i Sławomir Klarzak.

Życzenia w imieniu samorządu uczniowskiego złożyła Weronika Szczepaniak. Do życzeń uczniowie dołączyli symboliczne kwiaty wdzięczności oraz niespodziankę w postaci zdjęć przedstawiających kasprowiczowską rodzinę.

Ważnym momentem uroczystości było uhonorowanie pana profesora Sławomira Klarzaka wpisem do Złotej Księgi Liceum. Pan profesor po czterdziestu latach pracy przeszedł na emeryturę, ale bardzo się cieszymy, że wciąż jest z nami i nadal uczy fizyki. Do życzeń i kwiatów dla Profesora został dołączony film, który był powrotem do wielu wspaniałych wydarzeń i niezapomnianych chwil, które miały miejsce w ciągu ostatnich 40 lat.

Artystycznych wrażeń uczestnikom uroczystości dostarczyły wokalistki Agata Daniel, Zuzanna Jóźwiak i Maria Nodzak. Publiczność rozbawił do łez szkolny kabaret Impuls w składzie Paulina Dzierżawska, Wiktoria Kubicka i Julian Kozanecki, który przedstawił skecz „Egzamin”.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas: IIIB i III D wraz z wychowawcami, a prowadzili Julia Pasiewicz i Michał Żak.