Paź 19

Dnia 16 października 2018 r. przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone krótką, ale intensywną kampanią wyborczą, przeprowadzoną przez Zuzannę Gajdecką i Wiktorię Kapicę z klasy IIa oraz Zuzannę Jóźwiak i Bartłomieja Zimnego z klasy IIb. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe plakaty przedstawiające najważniejsze punkty programu wyborczego.
Aby cała kasprowiczowska społeczność mogła podjąć ostateczną decyzję, w dniu 15 października, staraniem ustępujących władz Samorządu Uczniowskiego, zorganizowano ogólnoszkolną debatę. Rozpoczęła ją autoprezentacja kandydatów, którzy następnie odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzących, jak również mieli możliwość kierowania pytań do swoich oponentów. Dyskusję zakończyła seria pytań od publiczności, żywo reagującej na propozycje zmian płynących od kandydatów.

W głosowaniu kasprowiczowska społeczność powołała na Przewodniczącą szkoły Zuzannę Jóźwiak z klasy IIb. Funkcję jej zastępcy pełnić będzie Bartłomiej Zimny.

Gratulujemy zarówno zwycięzcom wyborów, jak i uczestnikom debaty. Jednocześnie wyrażamy podziękowanie dla ustępującego samorządu w osobach Julii Pasiewicz i Weroniki Szczepaniak z klasy IIIb za zaangażowanie w pracę na rzecz naszego liceum w minionym roku szkolnym.

Podczas tegorocznych wyborów wybrano także nowego Rzecznika Praw Ucznia oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego. O sprawy uczniowskie w najbliższym roku szkolnym dbać będzie prof. Barbara Rostek-Nowacka, zaś działaniami samorządu pokierują prof. Barbara Rostek-Nowacka oraz prof. Renata Saramonowicz. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Tekst: Samorząd Uczniowski

Foto: prof. A. Ambroziak, N. Migała (IIId)