Paź 23

Po raz 24 Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole wręczyło stypendia dla wybitnie uzdolnionej młodzieży i nagrody dla wyróżniających się nauczycieli z Łodzi i województwa łódzkiego. Tegoroczna gala odbyła się 17 października w centrum handlowym Sukcesja w Łodzi. W gronie 22 nagrodzonych uczniów w tegorocznej edycji znalazł się uczeń Kasprowicza, Michał Olesiński.

Dyrektorzy szkół wszystkich szczebli edukacji z Łodzi i województwa łódzkiego wysyłali kandydatury swoich uczniów do Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Kapituła złożona z członków ŁSPS oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, decydując o przyznaniu stypendium, poza bardzo dobrymi wynikami w nauce, kierowała się głównie osiągnięciami pozaszkolnymi uczniów i ich udziałem w różnego rodzaju konkursach i inicjatywach. Doceniono laureatów konkursów naukowych i artystycznych oraz zawodów sportowych.

Jak podkreślono w preambule nagrody Michał Olesiński to laureat wielu konkursów przedmiotowych: przyrodniczych, historycznych, religioznawczych, plastycznych, wolontariusz i społecznik. Finalista konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich i regionalnych. Wolontariusz akcji charytatywnych i organizator szkolnych imprez i uroczystości.

Gratulujemy Michałowi nagrody i życzymy dalszych sukcesów.