Paź 24

Drzewa widzimy każdego dnia idąc do szkoły, pracy. Tylko czasami zadajemy sobie pytanie: do czego one nam są potrzebne? Gdybyśmy pytali ludzi jak ich zdaniem pomagają nam drzewa to wśród najczęstszych odpowiedzi byłoby wytwarzanie tlenu. Mniejsza część pytanych powiedziałaby, że biorą one udział w obiegu wody, dwutlenku węgla. Odpowiedzi takie jak powstrzymywanie erozji czy lawin lub poprawa klimatu byłyby sporadyczne. Drzewa chronią nas przed  hałasem, pyłami i toksycznymi związkami.  Październik jest miesiącem drzew i właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się cykl zajęć terenowych z rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów. Uczniowie zdobyli umiejętności posługiwania się kluczem. Poradzili sobie doskonale!