Paź 31

26 października br. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie klas IIa, IIb oraz IId pod opieką wychowawców – Danuty Kubiak, Agnieszki Myśliwiec oraz Anny Ambroziak.

Pobyt w stolicy rozpoczął się wizytą w Muzeum Historii Warszawy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, z których jedna wzięła udział w grze historycznej, zaś druga obejrzała film na temat losów Warszawy podczas II wojny światowej. Kolejnym punktem wycieczki stały się Łazienki, gdzie uczniowie odbyli spacer po parku pod okiem przewodników. Punkt kulminacyjny wyjazdu stanowiła wizyta w Teatrze Ateneum. „Kolacja dla głupca” zachwyciła wszystkich uczniów. Z uwagą podziwiali oni grę aktorską m.in.: Piotra Fronczewskiego, Krzysztofa Tyńca, Marka Lewandowskiego, Marzeny Trybały, Tomasza Kozłowicza. Powrót do Kutna owocował w wiele ciekawych rozmów, podczas których uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat obejrzanego spektaklu. Największym jednak przeżyciem może pochwalić się Maja Kondras, która zdobyła bezcenny autograf swojego ulubionego aktora Piotra Fronczewskiego.