1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Paź 31

Uczniowie klasy I b i II b naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią Jolantą Dudkiewicz i Panią Martą Lewandowską, pracownicami Sanepidu-u – Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Kutnie. W pierwszej części spotkania młodzież wysłuchała informacji na temat tej instytucji, jej działów, celu działania oraz  inicjowanych i koordynowanych  zadań oświatowo-zdrowotnych.

Następnie młodzi ludzie wysłuchali prelekcji dotyczącej zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej. Panie w  przystępny i atrakcyjny  sposób przybliżyły kompleksową ideę żywienia zawartą w postaci Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży. Podkreślały ogromną rolę sportu i diety zawierającej owoce, warzywa  szczególnie w okresie wzrostu i rozwoju młodego organizmu oraz  wpływu na samopoczucie, stan zdrowia, funkcje poznawcze oraz przeciwdziałanie otyłości. Zwróciły uwagę na prawidłowe nawyki i zwyczaje żywieniowe, które najczęściej kształtują się właśnie w młodym wieku i  ich  konsekwencje zdrowotne w późniejszych etapach życia.

Udział w tym spotkaniu uświadomił nam wszystkim, że zdrowie nie jest czymś stałym, danym człowiekowi raz na zawsze. Należy o nie świadomie i systematycznie dbać.

Foto i tekst: Małgorzata Walerczak

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.