1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Paź 31

Czy nauka musi być nudna? Oczywiście, że nie! A już na pewno nie w Kasprowiczu!

30 października br. odbył się pierwszy wykład z cyklu „Spotkania z biologią w Kasprowiczu”. Do udziału w projekcie, oprócz klas o profilu biologiczno-chemicznym,  zaproszono młodzież z kutnowskich szkół podstawowych. W progach II Liceum zagościła grupa prawie stu uczniów ze szkół podstawowych: nr 2, nr 6, nr 7 i nr 9 wraz z opiekunami.

Na pierwsze „Spotkanie z biologią” przybyła do Kutna dr Paulina Mozolewska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego z wykładem zatytułowanym „Genetyczny eliksir młodości, czyli jak oszukać przeznaczenie”. Warto dodać, iż dr Mozolewska jest na co dzień kierownikiem projektu, który zajmuje się badaniem pląsawicy Huntingtona, jest popularyzatorem nauki i tegoroczną laureatką Famelab, nagrodzoną przez Fundację Kościuszkowską. Ponieważ w grudniu br. wyjeżdża ona na staż do Stanów Zjednoczonych, tym bardziej możemy być zaszczyceni, że znalazła czas, aby zabrać młodzież w niezwykłą podróż w fascynujący świat biologii. Po oficjalnym wykładzie, zainspirowana młodzież zorganizowała bardziej kameralne spotkanie  w ekopracowni i długo zadawała pytania związane z zawodem biologa.

Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziała tak liczna grupa młodzieży ze szkół podstawowych, a już 15 listopada br. zapraszamy na kolejne „Spotkanie z biologią w Kasprowiczu”. Temat listopadowego spotkania to: „Mały kleszcz – duży problem, czyli ukryci zabójcy atakują”.

Tekst: Anna Kmieć, Foto: Zuzanna Jóźwiak i Wiktoria Kapica

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.