1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Lis 09

9 listopada rozpoczęliśmy obchody stulecia odzyskania niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego odbył się koncert muzyczny będący częścią inicjatywy realizowanej już od roku pod nazwą Kasprowicz dla Niepodległej. Zapoczątkował on jednocześnie 35. Dni Historii, w tym roku odbywające się pod hasłem „I powstała Niepodległa”.

Koncert pod tytułem „Jest taki Kraj” składał się z utworów, które organizatorom i wykonawcom kojarzą się z pojęciem ojczyzna. Nie były to klasyczne pieśni patriotyczne, ale nawiązywały do wolności, wierności, wiary czy miłości. Artyści zaprezentowali: „Kolęda warszawska”, „Miejcie nadzieję”, „Biały krzyż”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Nim wstanie dzień”, „Wolność”, „Ojczyzna”, „Kantyczka z lotu ptaka”, „Po co wolność”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Taki kraj”.

Poruszające teksty w pięknej interpretacji własnej wykonali: Agata Daniel, Zuzia Jóźwiak, Sylwia Kogucińska, Maja Kondras, Marysia Nodzak, Adrian Koguciński, Julian Kozanecki i Michał Lewandowski.

Koncert przygotował zespół historyków: Dorota Stańska, Renata Saramonowicz, Piotr Staniszewski. Pomysłodawcą koncertu i wykonawcą wizualizacji multimedialnych był matematyk – Marcin Michalski.

Tekst: zespół historyczny, foto: Wiktoria Kapica, Marcin Michalski, Mateusz Ozdowski, Paweł Cegiełka

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.