Lis 22

Uczniowie klas pierwszych mogli się o tym przekonać na spotkaniu z Panią Justyną Kaja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi. Nasz gość na lekcjach podstaw przedsiębiorczości w sposób przystępny, praktyczny i interesujący przedstawił problematykę związaną z polskim systemem ubezpieczeń społecznych.

Pani Justyna  uświadomiła uczestnikom spotkania zagrożenia płynące z braku ubezpieczeń zarówno dla osób fizycznych jak i prawnych. Wizyta ta pozwoliła na poznanie i szersze zrozumienie istoty działań prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Spotkanie z pracownikiem ZUS było kolejnym wydarzeniem związanym z trwającymi w naszej szkole Kasprowiczowskimi Dniami Kariery.

Foto i tekst: Małgorzata Walerczak